Vandens tyrimas. Kokių atsakymų ieškoti jame?

Vandens tyrimas. Kokių atsakymų ieškoti jame?

Vis daugiau vartotojų renkasi tirti vandenį. Kodėl? Dažniausiai tai yra  susiję su pakitusia vandens kokybe, todėl yra ieškoma atsakymų, kas nutiko ir kaip išspręsti svarbiausio ir būtiniausio mūsų gyvybei šaltinio vandens kokybės problemas. Ką parodo vandens tyrimas ir kodėl jis yra būtinas prieš renkantis vandens filtrus?

Elementaru. Sveikata – svarbiausia.

Vandens kokybės tyrimo svarba yra lygi mūsų sveikatos svarbai. Tačiau yra ir kitų svarbių priežasčių tirti vandens kokybę. Vandens kokybė padeda suprasti, kas vyksta požeminiame sluoksnyje, kur ir kaip greitai juda vanduo, kokios geocheminės reakcijos vyksta, nustatyti skirtingus vandens šaltinius.

Vanduo iki mūsų maišytuvų atiteka vamzdynais, o vandenyje ištirpę mineralai gali sukelti vamzdžių koroziją, tai pastebėti galime ant savo prietaisų, drabužių, kurie neišsiskalbia tinkamai, vandenyje nebetirpsta muilas, dėl ko apsineša visi prietaisai, turimi namuose.

Kokius elementus tiria vandens tyrimas?

Gręžinio vandens tyrimais tiriami šie elementai: Anijonai (chloridas, sulfatas, hidrokarbonatas, nitritas, nitratas), katijonai (natris, magnis, kalcis, kalis, amonis), taip ir bendra geležis, manganas, arsenas, bendras kietumas, vandenilio jonų koncentracija, savitas elektrinis laidis, permanganato skaičius. Svarbu paminėti, kad kiekvienas tiriamasis elementas jau yra vandenyje, jis turi atitikti leistiną kiekį, kuris yra saugus geriamam vandeniui.

Esant vienam ar kitam elemento pokyčiui, vandentvarkos specialistai lengvai galės išspręsti visus klausimus parinkę tinkamą įrangą, kuri tikrai nebūtinai turi būti brangi, pirmiausia ji turi būti tinkama, o tokią rekomenduoti galima tik atlikus vandens tyrimą. Todėl neskubėkite pirkti pritaisų, kurie nebūtinai tiks jūsų namams ar biurui. Netinkama įranga gali dar labiau pakenkti vandeniui, jūsų prietaisams ir negrįžtamai sugadinti patį vandens filtrą.

Vandens tyrimo populiarumas

Vandens tyrimas paskutinius penkerius metus išaugo net 70%. Taip yra todėl, kad vandens kokybė kinta nuo įvairių priežasčių: oro sąlygų, ekonominių veiklų, žemdirbystės, senų vamzdynų ir jų valymo, vandens valymo ir kokybės gerinimo įrenginių gedimų. Vartotojai pastebi pakitusius vandens rodiklius, kurie yra akivaizdūs (kvapas, skonis, spalva) ir patys kreipiasi į privačias bendroves, specialistus, kurie greitai ir efektyviai atlieka vandens tyrimus, išanalizuoja rezultatus ir tik tuomet ieško sprendimų.

Nesvarbu, kur gyvenate, ar didmiestyje, ar mažesniame mieste, ar nedidelėje gyvenvietėje, vandens kokybei kompromisų būti negali, jei jums rūpi jūsų sveikata ir jūsų aplinka. Svarbu nepamiršti, kad gryno vandens gamtoje nėra, gryniausias vanduo yra krituliai, tačiau jie patenka į požeminius sluoksnius, kur vyksta cheminės reakcijos, sąveika su deguonimi ir kitais elementais, kurie ir įtakoja vandens kokybę.

 

Parašykite komentarą