Energinio naudingumo sertifikato esmė

Energinio naudingumo sertifikato esmė

Džiugu, kad vis daugiau žmonių savo namų izoliacijai skiria kuo daugiau dėmesio. Ir svarbiausia, kad tai daro ne tik dėl to, kad to gali reikalauti įstatymai, tačiau pirmiausia dėl savęs ir tuo pačiu gamtos, kuri yra kiekvieno iš mūsų namai.

Svarbiausia ir tai, kad šiuo metu energinio naudingumo sertifikatas kaina krenta, tad kiekvienas, kuris suprasta šio dokumento svarbą – turi jį užsisakyti ne tik tokiu atveju, kai planuoja namo pardavimą.

Yra labai daug priežasčių, kodėl verta yra tartis su specialistais. Tačiau viena svarbiausių, kad galima gauti tiksliai nurodytas problemines namo vietas, kurios reikalauja detalios patikros ir tuo pačiu – korekcijų, kurios leis sumažinti išlaidas skirtas namo išlaikymui.

Specialistai, kurie atlieka energinio naudingumo vertinimo darbus, dažniausiai labai detaliai padaro daug etapų, daug darbų, kurie padeda gauti gana tikslius rodmenis.

Kas ir kaip?

  1. Pirmiausia yra atliekama objekto dokumentų patikra, kuri tikrai labai daug pasako apie energinę klasę.
  2. Žinoma, taip pat yra vertinamas ir statinio modernizavimas. Juk šiais laikais žmonės labai dažnai renkasi seno statybos namus, kuriuos sutvarko taip kokybiškai, kad jie dažniausiai be jokio vargo atitinka A klasę.
  3. Retas žino, kad labai didelę įtaką statinio kokybei lemia langai, kurie gali būti nukreipti į vieną arba kitą pusę. Ne veltui šiuo metu statant A++ tipo klasės namus šiam aspektui yra skiriama labai daug dėmesio.
  4. Taip pat daug dėmesio yra skiriama šildymo būdui. Nors senuose namuose visa dar gana gajūs yra kieto kuro katilai, tačiau naujuose namuose gali būti naudojami tik tvarūs įrenginiai. Tai dažniausiai yra šilumos siurbliai.
  5. Galiausiai, analizės metu taip pat yra vertinama – kurios konkrečiai namo dalys yra šildomos, o kurios ne. Ypač aktualu, kai prie namo yra garažas, kurio daugelis žmonių nusprendžia nešildyti papildomai.

Nors viskas gali atrodyti gana painu, tačiau su specialistais – viskas tikrai paprasta. Svarbiausia yra rasti tuos, kurie leis Jums dėl nieko nesukti galvos ir tuo pačiu viską atliks už jus. O jums belieka nuspręsti – ar reikia tokio vertinimo ir ar bus tvarkomas namas gavus atsakymus, kurie ne visada tenkina.

Parašykite komentarą