Jokia paslaptis, kad žmonės renkasi vis ekonomiškesnį gyvenimą, todėl mieliau pasirenka į darbą važinėti su dviračiu, bei taip išvengia eismo spūsčių mieste. Važiavimas dviračiu yra ne tik smagus, bet pagerina mūsų sveikatą bei fizinę būklę. Reikėtų nepamiršti, kad važiuojant su dviračiu mes galime pamatyti labai gražių vietų. Dviračio pagalba mes galime nuvykti ne tik į savo darbą, tačiau ir į mokyklą, šventę, parduotuvę, aplankyti lankytinas vietas, bei dar gausybę skirtingų vietų. Jeigu galvojate prisijungti prie miesto dviratininkų, tuomet turėtumėte žinoti esminius dalykus, kurie palengvins Jums gyvenimą, bei galėsite apsaugoti savo dviratį nuo vagysčių, išsirinkti tinkamą dviračio modelį ir žinoti apie reikiamą aprangą.
Tinkamo dviračio pasirinkimas
Jeigu pagrinde planuojate važinėti tik mieste, tuomet miesto dviračiai turėtų būti tinkamiausias pasirinkimas Jums, tačiau galite apsvarstyti ir kitokio dviračio tipus, tarkime kalnų, hibridinį arba elektrinį. Lietuvoje dažnai pasitaiko lietingas oras, todėl pasirūpinkite posparniais, kurie apsaugos Jus nuo lietaus lašų ant nugaros ir kitokių purvų. Jeigu neturite vietos kur laikyti dviratį arba pakankamai lėšų, kad įsigyti naują, tai nėra didelė problema. Visuomet galite šiek tiek pasitaupyti, o tuo tarpu nuomotis miesto dviratį iš tam tikrų nuomos punktų. Jeigu gyvenate bute ir galvojate, kad neturėsite jam pakankamai vietos savo namuose, tuomet galite juos parkuoti savo laiptinėje, tačiau būtinai naudokite U formos užraktus.
Daiktadėžių pasirinkimas
Dažnai važinėjant su dviračiu prireikia pavežti kokius nors daiktus. Juk rankoje arba ant pečių daiktus vežti yra tikrai labai nepatogu. Kad išvengti tokių nemalonumų vežant daiktus, mes rekomenduojame įsigyti tam tikrus krepšius, savo dviračiui:
- Dieniniai krepšiai – tokio tipo krepšiai yra pritaikyti mažiems svoriams ir trumpesnėms distancijoms. Tokio tipo krepšiai yra universalūs ir labai patogūs.
- Priekinis krepšys – toks dviračio krepšys dažniausiai yra montuojamos ant vairo arba virš priekinio rato. Šio tipo krepšio nuiminėti tikrai nereikės. Jie yra nedideli, todėl galėsite susidėti įvairiausias smulkmenas.
- Užpakalinis krepšys – šie krepšiai pritaikyti sunkesniems svoriams, todėl galėsite vežti savo pirkinių maišelį. Tokio tipo krepšius dažniausiai pasirenka dviratininkai, kurie daug važinėja su dviračiais ir nori palengvinti daiktų vėžiojimasi.
Kaip apsaugoti dviratį nuo vagysčių?
Dviračiai yra lengvas vagių grobis, nes juos gali parduoti ir iš to užsidirbti. Dėl šių priežasčių vertėtų pagalvoti apie savo dviračio saugumą, kad ateityje nereikėtų galvotis. Visuomet rekomenduojama įsigyti patikimą užraktą, kuris apsaugotų nuo vagysčių. Jeigu dviratį planuojate palikinėti tik trumpam laikui, tarkime keliolikai minučių, tuomet Jums užteks paprasčiausios kodinės spynos. Jeigu galvojate, kad Jums reikės palikti dviratį kelioms valandoms arba visai nakčiai, tuomet siūlome pirkti tik U formos užraktus, kadangi jie gali suteikti didžiausią saugumą.
- Jeigu vykstate į renginį ar sporto salę, pasidomėkite ar nėra saugomos vietos, kurioje galėtumėte palikti savo dviratį. Siūlome nenumesti dviračio bet kur, o statyti į tam pritaikytas vieas.
- Jeigu važiuojate su dviračiu į darbą, tuomet paklauskite vadovybės ar galite dviratį atsitempti kartu su savimi ir jį ten palikti iki darbo dienos pabaigos.
- Jeigu Jūsų gyvenamos vietos perimetre vyksta daug nusikaltimų, tuomet rekomenduojama pirkti tik pigesnius dviračius, kurie mažiau trauktų vagių akis.
- Jeigu Jūs planuojate pirkti savo dviračiui priedus ir įvairius aksesuarus, pasistenkite pasirinkti varžtais tvirtinamus. Varžtais pritvirtinti priedai yra sunkiau pavogiami. Taipogi, visuomet galite nusiimti brangiausius dalykus ir juos neštis kartu su savimi.
Rekomenduojame laikyti užraktą prirakinta prie dviračio rėmo, kad jo nepamirštumėte. Tad netikėtai prireikus priparkuoti dviratį, nekils jokių problemų.
Tinkamos aprangos pasirinkimas
Jeigu nesiruošiate važinėti kaip profesionalus dviratininkas, tuomet Jums tikrai nereikės vargintis dėl tinkamos aprangos pasirinkimo. Kuomet važiuojamos ilgos distancijos, rekomenduoja įsigyti paminkštintus dviratininko šortus, bet jeigu važiuosite tik trumpas distancijas, tuomet galite dėvėti savo kasdienius drabužius ir dėl to nesukti sau galvos. Svarbiau vengti banguotų sijonų, ilgų švarkų ir ilgų šalikų, nes jie gali įsipainioti į grandinę, galinį ratą arba stabdžius. Tačiau dauguma dviračių turi grandinės apsaugas, todėl tokia bėda neturėtų pasitaikyti. Įsitikinkite, kad Jūsų dviratis turi grandinės apsaugas. Kuomet dviratis neturi grandinės apsaugų, jis gali įtraukti ir ilgesnes kelnes, o tuomet jos taps purvinos arba suplėšytos.
- Batai – tikrai nereikia rūpintis dėl specialių batų. Visuomet galite važiuoti su savo įprastais batais, kurie būtų universalūs ir turėtų gerą sukibimą su pedalais, bei neslystų.
- Striukė – jeigu dažnai pasitaiko lietus, tuomet galite įsigyti striukę, kuri būtų atspari vėjui ir lietui, tuomet važiavimas taps malonesnis ir nesušlapsite.
Ne tik miesto dviračiai, tačiau ir elektriniai paspirtukai tampa miesto sensacijomis. Dėl šių priežasčių, galite atrasti vis daugiau parduotuvių, kuriose rasite tinkamus drabužius važinėjimui. Tokie rūbai tikrai nekainuoja didelių pinigų, o viską galite susipirkti su laiku.