Kaip suminkštinti vandenį? Kieto vandens pašalinimo būdai

Kaip suminkštinti vandenį? Kieto vandens pašalinimo būdai

Kietas vanduo – tai vanduo, kuriame yra per daug kietumo druskų, tarp kurių yra kalcio ir magnio druskos. Patys savaime šie junginiai nėra nei „geri“, nei „blogi“, tačiau ištirpę vandenyje neduoda jokios naudos. Kietas vanduo yra problema, kurią galima spręsti įrengiant vandens filtrus: nemalonu jį gerti, taip pat gadina įrangą, odą ir plaukus. Kaip padaryti jį minkštą ir viską sutvarkyti, mes pasakysime šiame straipsnyje.

Kai kuriems miestams ir regionams pasisekė su vandeniu – iš pradžių jis yra minkštas, kitiems – ne. Jei kalbame apie miesto butus, reikia turėti omenyje, kad vandens tiekimo įmonėse minkštinimas nėra atliekamas. Komforto klausimas yra išskirtinai jūsų rankose.

Kam skirtas minkštas vanduo?

Gerti ir gaminti. Svarstyklės yra sugedęs virdulys ir apetitas. Kieto vandens gėrimų skonis yra specifinis. Sultinys pasmerktas būti drumstas.

Plaukų plovimui, plovimui, dušui ir maudynėms. Minkštas vanduo padeda išvengti sausos ir sudirgusios jautrios odos ir suteikia plaukams žvilgesio. Su juo šampūnai ir kiti plovikliai daug geriau putoja. Jums reikia jų mažiau, nes jie išleidžiami lėčiau, ir tai yra tiesioginis taupymas.

Buitinei technikai. Kietumo druskų pašalinimas apsaugo skalbimo mašiną ir indaplovę nuo priešlaikinio remonto, taip pat smulkesnius prietaisus – lėtą viryklę, kavos aparatą. Drėkintuvas „nelaistys“ baldų baltomis dulkėmis, o garintuvas ir lygintuvas nesugadins drabužių dėmėmis.

Akvariumui. Žuvims taip pat reikia švaraus vandens! Jiems tai yra pagrindinė buveinė, ir kaip mums kenksminga kvėpuoti degimo ir kelių dulkėmis, taip ir gyventi purviname vandenyje su priemaišų pertekliumi. Skirtingoms rūšims reikia skirtingos koncentracijos druskų (o kietas vanduo daugeliui paprastai yra kontraindikuotinas). Čia reikia pradėti būtent nuo jūsų akvariumo gyventojų poreikių.

Gėlių laistymui. Kambariniai augalai yra labai įnoringi „nuomininkai“. Vandenį jiems geriau ginti, jie turi būti vidutinės temperatūros ir vidutinės mineralinės sudėties. Kai kuriems iš jų kietumo druskų perteklius pažeidžia maistinių medžiagų pasisavinimą iš dirvožemio, o augalai pradeda sirgti.

Skirtingi tikslai, skirtingos priemonės. Pavyzdžiui, polifosfato filtrai ar chemikalai tinka skalbimo mašinai apsaugoti, bet netinka geriamajam vandeniui. Mažos atvirkštinio osmoso sistemos plovimui yra labai veiksmingos, tačiau pirmiausia naudojamos geriamajam vandeniui, jų veikimo neužtenka visam namui. Turite aiškiai suprasti, kas yra jūsų prioritetas.

Vandens minkštinimo būdai namuose

„Liaudies“ minkštinimo būdai nepašalina iš vandens kietumo druskų, o tik šiek tiek sumažina jų koncentraciją ir arba užima daug laiko, arba išprovokuoja „šalutinį poveikį“. Vandens užpylimas ant šungito ar sidabrinių šaukštų, užšaldymas, įpylimas acto – visa tai veikiau linksmi eksperimentai nei darbo technika.

Galimi vandens minkštinimo „savo rankomis“ būdai, turintys teisę į gyvybę:

Virimas

Kaitinant, kai kurios kietumo druskos nusės, todėl susidarys nuosėdos. O kartu sugedęs arbatinukas ir ne pati skaniausia arbata. Virti vandens akvariumui apskritai neįmanoma – vandenyje nelieka ištirpusio deguonies.

Cheminiai priedai

Calgon ir kitų rūgščių pagrindu pagamintų buitinių chemikalų naudojimas padės suminkštinti vandenį – bet ne gerti, o techniniams poreikiams. Tokie priedai nepašalina druskos iš vandens, o tiesiog neleidžia jiems nusodinti ir pakenkti kaitinimo elementams.

Metodas tinka indaplovei ir skalbimo mašinai, bet ne kavos aparatui – tokios medžiagos puodelyje nepriklauso. Kad kavos fabriko neremontuotume ir nevalytume erzinančiai reguliariai, reikia specialių filtrų geriamam vandeniui – tai aptarsime toliau. Nėra populiarių būdų, kaip suminkštinti vandenį, skirtą prausimuisi ir prausimuisi duše. Kadangi apimtys yra didelės, speciali įranga yra būtina.

Vandens minkštinimas PRIBUS filtrais

Yra įvairių tipų filtrai, kurie veikia pagal skirtingus principus ir duoda skirtingus rezultatus. Filtrai, kurie nesuminkština vandens, nereiškia blogų filtrų, nes ne visoms reikmėms reikalingas minkštas vanduo. O kai kuriems regionams su vandeniu pasisekė ir jo minkštinti tiesiog nereikia.

Filtro ąsočiai

Jie praktiškai nesuminkština vandens dėl itin mažo jonų mainų dervos – pagrindinės „kovotojo“ su kietumu. O specialūs minkštinimo moduliai tinka tik palyginti mažo kietumo vandeniui.

Koks yra geriausias būdas suminkštinti vandenį?

Metodo pasirinkimas priklauso nuo tikslo.

  • Geriamojo vandens atveju geriausias sprendimas yra atvirkštinio osmoso filtras.
  • Norint suminkštinti vandenį vonioje ir duše ar valyti privačiame name, reikalinga speciali įranga – galbūt kelių sistemų kompleksas.

Išsirinkti padės ekspertai. Minkštas vanduo yra investicija į jūsų komfortą: jis ne tik palengvina gyvenimą, bet ir taupo pinigus, nes apsaugo jūsų prietaisus.

Su PRIBUS  filtrais jūs gaunate švarų vandenį, geriausias technologijas ir sveikatos priežiūrą jums ir jūsų artimiesiems.

Šaltinis: pribus.lt

Parašykite komentarą