Katės maisto mitai ir tiesos – ką būtina žinoti kiekvienam katės savininkui?

Katės maisto mitai ir tiesos – ką būtina žinoti kiekvienam katės savininkui?

Kačių mityba, kaip ir žmonių mityba, apipinta daugybe mitų. Todėl nenuostabu, kad kai kurie šeimininkai neįsivaizduoja, kuo šerti savo augintinį, kad nekeltų jam pavojaus.

Kaip ir kuo turėčiau šerti savo katę?

Katės mityba turi būti pritaikyta prie jos polinkio, sveikatos būklės ir gyvenimo būdo. Augintiniai po sterilizacijos yra puikus to pavyzdys. Po šios procedūros katėms dažniausiai padidėja apetitas ir šiek tiek sumažėja aktyvumas, todėl kyla nutukimo rizika. Todėl sterilizuotoms katėms patartinas kokybiškas maistas, kuris būtų subalansuotas ir suteiktų tiek energijos, kiek iš tikrųjų reikia jūsų augintiniui, taip pat turėtų mažiau riebalų.

Pagyvenusios katės mityba taip pat turėtų būti gerai apgalvota. Vyresniems nei 10 metų gyvūnams svoris dažniausiai mažėja lėtai, nes organizmo gebėjimas atsinaujinti ir gauti energijos iš maisto jau yra sumažėjęs. Tokiais atvejais patartina rinktis vyresnio amžiaus augintinių ėdalą, kuris buvo paruoštas atsižvelgiant į padidėjusius maistinių medžiagų poreikius.

Populiariausi faktai ir mitai apie kačių šėrimą

·         Katė niekada negeria vandens

Netiesa, kad katės niekada negeria vandens. Taip yra todėl, kad viskas priklauso nuo to, kokį maistą jos ėda. Jei jų raciono pagrindas yra drėgnas maistas, jos iš tiesų bus mažiau ištroškusios. Tačiau jei jūsų augintinis ėda sausą maistą, įsitikinkite, kad jis geria daugiau.

·         Mažas kačiukas turėtų valgyti daug angliavandenių, kad turėtų energijos

Nieko negali būti toliau nuo tiesos! Nors mažos katės yra prisitaikiusios virškinti angliavandenius, didelis jų kiekis trikdo medžiagų apykaitos procesus, todėl reikėtų rinktis maistą be grūdų, kuriame vyrauja mėsa.

·         Pienas katėms yra mitybos pagrindas

Gali būti, kad jūsų katė mėgsta gerti pieną, bet tai tikrai nėra sveika jai. Motinos pieną geria tik kačiukai. Suaugusiųjų organizmas negamina pakankamai laktazės, todėl negali suvirškinti piene esančios laktozės. Tai susiję su gyvūno pilvo skausmais arba viduriavimu.

·         Katė gali ėsti šunų maistą

Deja, tai netiesa. Žinoma, nieko neatsitiks, jei katė pavogs šiek tiek maisto iš kito augintinio, tačiau tai negali būti vienintelis jos energijos šaltinis. Kačių maiste gausu taurino, kuris  yra labai svarbus jų vystymuisi. Ši sudedamoji dalis retai aptinkama šunų maiste.