Patarimai darbdaviams, kaip greičiau rasti darbuotoją

Patarimai darbdaviams, kaip greičiau rasti darbuotoją

Ieškote darbuotojo? Tuomet mūsų nestebina tai, jog greičiausiai jau pradedate rauti sau plaukus. Deja, bet darbuotojų paieška yra ilgas ir daug kantrybės reikalaujantis procesas, tuo labiau tais atvejais, kai į darbdavį kreipiasi nelabai motyvuoti kandidatai. Taigi, jeigu norite, jog šis procesas būtų bent kiek lengvesnis, pasikliaukite mūsų patarimais:

 

  • Tyrinėkite, tyrinėkite ir dar kartą tyrinėkite. Tik susipažinę su konkurentų siūlomomis sąlygomis suprasite, kodėl kandidatai renkasi kitas įmones, o ne jūsų. Pasidomėkite, ką siūlo konkurentai: kokias darbo sąlygas, kokias garantijas, kokius atlyginimus. Galbūt patobulinus teikiamas sąlygas bus kur kas lengviau rasti darbuotoją?
  • Paklauskite, kokia jūsų darbuotojų nuomonė. Juk jūsų darbuotojai pasirinko dirbti pas jus, pasidomėkite, kodėl? Jeigu jų atsakymas jūsų netenkins, tuomet galėsite tiesiog jo nepanaudoti darbo skelbime.
  • Norite rasti darbuotojus greičiau? Tuomet netalpinkite darbo skelbimo bet kur. Pasidomėkite, kurie portalai renka daugiau lankytojų, ten ir talpinkite. Be to, kartais naudinga patalpinti ne į vieną darbo skelbimą, o kelis. Tokiu būdu darbuotojų paieška užtruks trumpiau.
  • Darbuotojus traukia geros sąlygos, todėl pagalvokite, ką galite pasiūlyti darbuotojams, ko nesiūlo joks kitas konkurentas. Gali būti, kad tai bus jūsų privalumas.

 

Darbuotoją rasti sudėtingas, tačiau dar sunkiau – jį išlaikyti. Todėl neskubėkite siūlyti bet kokių sąlygų, jog darbuotojas sutiktų dirbti pas jus, nes šias sąlygas reikės įgyvendinti. Deja, bet ne bet kuris darbdavys tai supranta. Pasitaiko, jog darbdaviai prižada daug dalykų, kurių negali tesėti. Tuomet normalu, jog darbuotojas lieka nepatenkintas ir eina ieškoti darbo kitur. Nemeluokite – tai labai svarbu. Nei apie atlyginimą, nei apie darbo krūvį, grafiką, kolegas ir kt. Tik tokiu būdu išvengsite nemalonumų ateityje. Darbuotojus keisti nemalonu ir nepatogu. Vieną apmokai, jis išeina, tenka apmokinti kitus. O ir šiaip, juk žmonės atkreipia dėmesį, kurie darbdaviai ieško darbuotojų. Jiems gali pasirodyti keista, jog keliate darbo skelbimus į tą pačią poziciją kas keletą mėnesių. Jeigu norite išvengti nemalonumų, būkite atidūs ir sąžiningi su darbuotojais.

Parašykite komentarą