Patarimai mėsos ruošimui

Patarimai mėsos ruošimui

Kiekvienas naujokas virėjas yra patyręs nesėkmę ruošdamas mėsą. Mėsa gaunasi kieta, bet skani, arba atvirkščiai – praranda skonį ir naudingas savybes. Šiame straipsnyje portalo www.valgo.me komanda pabandė surinkti svarbiausius patarimus pradedantiesiems virėjams apie mėsos gaminimą. Taikydami juos praktiškai, galite ne tik skaniai paruošti mėsą, bet ir išsaugoti jos naudingas savybes.

Virtos mėsos paruošimas

  1. Jeigu virtą mėsą patiekiate kaip antrąjį patiekalą, ją reikia dėti į verdantį vandenį. Tuomet virta mėsa išliks sultinga ir skani.
  2. Kad mėsa būtų skani, nereikia jos iš sultinio išimti anksčiau, nei ji bus pateikta. Priešingu atveju ji apdžiūva.
  3. Mėsą virti reikia ilgiau negu kepti.
  4. Norint sužinoti, ar mėsa išvirusi, reikia įsmeigti šakutę; jei šakutė lengvai praduria, vadinasi, mėsa jau išvirusi.

Kepsnio paruošimas

  • Kepsnį iš pradžių kepkite ant didelės ugnies, o paskui nukelkite ant mažesnės. Žlėgtainius, kotletus ir riestinius reikia dėti į keptuvę, į karštus riebalus, aprausvinti iš visų pusių ir toliau kepti ant mažos ugnies.
  • Kepant kepsnį reikia jį dažnai vartyti ir judinti, o užpylus padažą, saugoti, kad neprisviltų. Jei taip atsitiko, greitai išimkite, perdėkite į kitą indą, nuplaukite ir nuskutę svilėsius toliau kepkite. Padažą teks gaminti iš naujo.
  • Kepsnį reikia aptepti sviestu, įpilti kelis šaukštelius vandens ir pastatyti į karštą krosnį. Dažnai laistykite tuo pačiu padažu ir dažnai badykite šakutėmis. Jei pasirodo kraujo, dar reikia kepti.
  • Kepant kepsnį krosnelėje, reikia dėti į gerai įkaitusią, kad iš karto iškeptų viršus, tada kepsnys bus sultingas ir skanus. Leiskite paviršiui kiek parausti, o paskui dažnai laistykite tuo pačiu skysčiu, kuriame jis kepamas. Jei kepama ant viryklės, būtinai reikia kepti atvirame inde ir ant vienodos, ne per karštos ugnies. Dažnai vartykite nuo vieno šono ant kito, bet šakute durkite negiliai, kad be reikalo neištekėtų skysčio, nes tada kepsnys bus sausas ir nesultingas. Jei reikia kepsnį pašildyti, užvirinkite tiktai padažą ir į jį dėkite mėsą, bet su mėsa jau nevirkite, nes ji pasidaro kieta ir neskani.
  • Nepatartina iškart pjaustyti tik iškepto kepsnio. Reikia palikti 10–15 minučių, kad atauštų ir tik tuomet pjaustyti (būtinai skersai raumenų).

Troškintos mėsos paruošimas

Troškinta mėsa visada gausis labai skani, jei pasinaudosite žemiau pateiktais valgo.me portalo patarimais.

  1. Troškinti mėsą visada reikia uždengtame prikaistuvyje ant krosnelės viršaus, o ne viduje.
  2. Troškinti reikia ant vidutinės ugnies, kad mėsa palengva troškintųsi ir sultinys per daug neišvirtų.
  3. Jeigu reikia troškinti mažus gabaliukus ir mažą kiekį mėsos, geriausia tai daryti ant garų, t. y. pastačius prikaistuvį į didesnį indą su verdančiu vandeniu.

Pabaigai

Jei kumpis per sūrus, jį reikia mirkyti šaltame vandenyje visą parą ir dažnai keisti vandenį. Verdant sūrų vandenį dažnai pakeisti šviežiu. Keičiant vandenį įdėti plutelę juodos duonos – taip pašalinamas nemalonus kvapas ir iš mėsos ištraukiamas sūrumas.

Parašykite komentarą