Kačių maistas – norėdami sužinoti daugiau apie tai, kuo šerti kates, ir apie kačių mitybos poreikius, apsilankykite Feline Nutrition Foundation adresu feline-nutrition.org. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju renkantis dietą savo katei. Reikia pasirūpinti, kad būtų duodamas tinkamas maisto kiekis, ypač šeriant konservais, nes katė gali lengvai persimaitinti.
Konservai
Todėl konservai yra artimesni natūraliam katės racionui ir labiau tinka katės vandens poreikiams tenkinti. Dauguma jų vandens poreikių patenkinami natūralioje aplinkoje valgydami grobį. Kitaip tariant, įvertinus visus šaltinius (maisto ir vandens dubenėlius), katės, valgančios konservus, suvartodavo maždaug dvigubai daugiau vandens nei katės su sausu maistu. Katės taip pat evoliucionavo, kad didžiąją dalį vandens su maistu gautų su maistu.
Evoliucijos metu katės pradėjo pasikliauti tam tikromis maistinių medžiagų formomis, kurios randamos tik gyvūnų audiniuose. Katės yra privalomos mėsėdės, o tai reiškia, kad jos minta maistinėmis medžiagomis, kurių yra tik gyvūniniuose produktuose.
Šių maistinių medžiagų nėra augalų audiniuose tokia forma, kurią galėtų naudoti katės. Nepakeičiamųjų riebalų rūgščių turi būti gyvūno racione, nes katės negali susintetinti pakankamo kiekio nepakeičiamųjų riebalų rūgščių. Šios pagrindinės aminorūgštys vadinamos nepakeičiamomis aminorūgštimis, nes jos turi būti gaunamos su maistu; katėms reikia daugiau šių nepakeičiamų aminorūgščių nei žmonėms ar šunims.
Kadangi taurino yra tik gyvuliniuose baltymuose, visoms katėms reikia mėsos, kad būtų patenkinti jų mitybos poreikiai. Tai nepakeičiama aminorūgštis, o tai reiškia, kad jūsų katė negali jų sintetinti natūraliai ir turi gauti taurino iš savo dietos. Tačiau katėms reikalingas taurino šaltinis, kad jos išliktų sveikos. Kai kuriuose maisto produktuose taip pat yra taurino, kuris dar labiau užtikrina, kad jūsų katė gautų pakankamai šio gyvybiškai svarbaus ingrediento.
Naminė dieta
Naminėse dietose ne visada yra visų būtinų maistinių medžiagų, kurių reikia katėms, pavyzdžiui, taurino, kurio jos pačios nepasigamina. Žmonių maistas yra kaloringas ir jame trūksta daug maistinių medžiagų, kurių reikia katėms. Katėms nereikia angliavandenių, o nerimą kelia tai, kad daug angliavandenių turinti dieta gali pakenkti jų sveikatai, kaip aptarta toliau. Sausai dietai reikalingas santykinai didelis angliavandenių kiekis, kad išliktume sveiki, todėl tokį lygį galima pasiekti tik naudojant drėgną maistą.
Šlapio kačių ėdalo maistinė sudėtis gali imituoti gamtoje kačių pasirinktą dietą. Konservuotame kačių maiste esantys baltymai dažniausiai yra gaunami iš gyvūnų, o tai reiškia, kad kačių konservų maistingumas papildo katės evoliucines savybes ir fiziologinius poreikius. Konservuotas kačių maistas paprastai gaminamas atsižvelgiant į drėgmės kiekį ir gali sudaryti iki 80 % katės mitybos poreikių vienai porcijai. Visada turėtų būti tiekiamas aukštos kokybės komercinis suaugusių kačių maistas, nes šios dietos yra specialiai sukurtos taip, kad jame būtų visos katei reikalingos maistinės medžiagos.
Kadangi sveika mityba yra labai svarbi, naminių gyvūnėlių tėvai turėtų žinoti, ką sudaro maistingas kačių maistas. Šerti komerciniu kačių ėdalu, pagamintu patikimos įmonės ir tiekti tinkamą maistą visą gyvenimą, yra geriausias būdas užtikrinti, kad jūsų katė turėtų subalansuotą mitybą. Jei nuspręsite paruošti savo katei ėdalą, pasikalbėkite su veterinarijos gydytoju, kad užtikrintumėte subalansuotą mitybą.
Paslaptys kurias reikia žinoti
Raktas į gerą kačių gyvenimą – aprūpinti jas pakankamai kalorijų ir maistinių medžiagų, kad jos būtų laimingos ir sveikos. Laimingoms, augančioms katėms būtina maitinti tinkamu kačiuko maistu tinkamu kiekiu ir tinkamu paros metu. Suaugusios katės turi valgyti pakankamai aukštos kokybės, daug maistinių medžiagų turinčio maisto, kad patenkintų savo energijos poreikius ir išlaikytų bei atstatytų kūno audinius.
Kokybiška dieta užtikrina, kad jūsų katė gyvens geriausią gyvenimą nuo vaikystės iki auksinių metų. Dieta, sukurta siekiant patenkinti unikalius katės mitybos poreikius, yra dieta, kurioje yra daug gyvulinių baltymų, mažai angliavandenių ir saikingai riebalų. Sunku užtikrinti geriausią kačių racioną naudojant naminį ar žalią maistą, nes kai kuriuose ingredientuose yra labai mažai arba per daug pagrindinių maistinių medžiagų.
Daugelis kačių savininkų stengiasi nepirkti katėms skirto ėdalo, kuriame yra grūdų, nes jis tiesiog nereikalingas katės racione. Kadangi kačių mityba nėra natūrali, daugelis kačių sukelia maisto alergiją grūdams, ypač kukurūzams, kurie naudojami kaip nebrangus užpildas. Tačiau šie papildomi ingredientai iš tikrųjų gali būti labiau žalingi katėms nei naudingi.
Katės turi ypatingų mitybos poreikių, kurių visaėdžiai neturi, todėl jos neturėtų būti šeriamos kaip vegetarės, o jų racione visada turėtų būti gyvulinės kilmės baltymų (mėsos). Taip pat svarbu, kad katėms, kaip privalomoms mėsėdžiams, reikia daug baltymų su tinkamu aminorūgščių (baltymų statybinių blokų) balansu. Kaip ir visiems gyvūnams, katėms reikia aminorūgščių, kurios yra baltymų statybinės medžiagos, tačiau iš tikrųjų joms reikia daugiau nepakeičiamų aminorūgščių, kurias būtina gauti su maistu, nes organizmas nepajėgus jų pasigaminti pats. . Skirtingai nuo daugelio nepakeičiamų aminorūgščių, jūsų katė iš tikrųjų gali gaminti argininą, tačiau tik labai ribotais kiekiais, ir manoma, kad tai būtina, nes neįmanoma padidinti pagaminamo kiekio nepridedant jo į racioną.
Kokybiškame maiste, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra mėsa, turėtų būti pakankamai arginino, kad būtų palaikoma sveika jūsų katės mityba, tačiau galite ieškoti maisto su arginino papildais. Švieži maisto produktai, kuriuos galite pridėti, yra tunas ir lašiša, nors tai nėra būtina, jei jie yra aukštos kokybės maisto produktuose. Kai kurios katėms reikalingos mineralinės medžiagos gali būti gaunamos iš gyvūninių ir augalinių ingredientų (pavyzdžiui, kaulų miltų), tačiau norint, kad maistas būtų visavertis ir subalansuotas, kačių ėdalo gamintojams beveik visada reikia į savo mišinius įtraukti mineralinių papildų.
Aminorūgštys
Šios nepakeičiamos aminorūgštys, kaip ir kitos katėms būtinos maistinės medžiagos, geriausiai gaunamos iš mėsos ir kitų gyvūnų audinių, o tai prasminga, kai pagalvoji.
Jūsų perkamas maistas turi būtinų jūsų kačiuko sveikatai naudingų medžiagų, todėl mažai tikėtina, kad naminis maistas patenkins visus jūsų katės poreikius. Štai kaip galite pereiti savo katę prie žalio maisto dietos su Vital Essentials. Papildykite jų dabartinį maistą maisto priedu, kad supažindintumėte katę su žalio maisto dieta.
Pabaigai
Paprašykite veterinarijos gydytojo padėti jums nustatyti idealų jūsų katės kūno svorį ir vadovaukitės jo patarimais, kaip pakoreguoti katės racioną, kad pasiektumėte ir išlaikytumėte tokį svorį. Plačiau Dimedium.lt.