Kaip geriau irkluoti?

Kaip geriau irkluoti?

Irkluodami jūs ne tik sportuojate, tačiau ir atsipalaiduojate, bei galite geriau patyrinėti vandenį, gamtą ir net nesušlapti. Norime paminėti, kad nemaišykite banglenčių sporto su irklentėmis, kadangi banglentėms yra reikalingos bangos. Banglentės tapo daugumos mėgstama sporto šaka, todėl 2000-aisiais atsirado ir irklenčių sportas. Nesvarbu ar esate patyręs, pradedantysis irkluotojas, siūlome pasinaudoti mūsų patarimais.

Naudokite specialius pavadėlius

Kad ir kokia sporto šaka jūs užsiimate, visuomet svarbu pasirūpinti savo saugumu, kad nesusižalotumėte. Irklavimo metu, jūs turite būti prisirišę prie irklentės. Irklentė būtų jūsų gelbėjimo priemone, jeigu nuplauksite per toli nuo kranto ir pavargsite. Krentant nuo lentos neprisirišus, jūsų lenta gali nuplaukti toli, o ypatingai kai lauke yra vėjuota. Internete galima išsirinkti skirtingo tipo pavadėlius, kuriuos galėsite tvirtinti prie blauzdos arba čiurnos. Tvirtinti pavadėlį galite pagal savo norus. Prieš dedantis pavadėlį, įsitikinkite, kad jis yra aukštos kokybės, kad nenutruktų.

Tinkamos įrangos pasirinkimas

Ne tik irklenčių sporte, bet ir kitose šakose svarbu atsirinkti tinkamą įrangą, kuri suteiktų jums saugumą ir malonesnį naudojimą. Prieš irklavimą svarbu įsitikinti, kad naudojate tinkamą įrangą, kuri atitinka aplinkybes ir jūsų įgūdžius. Dažniausiai rekomenduojama rinktis plačias ir universalias irklentes, nes ant jų balansavimas yra lengvesnis. Taipogi galite rinktis turistines irklentes, nes jos yra tinkamos pažengusiems, pradedantiesiems arba asmenims, kurie nori plaukti greičiau.

Susižinokite vėjo kryptį

Irklavimo metu, kūnas atlieka burės vaidmenį. Jeigu pučia stiprus vėjas, tuomet jis nukreips į jam patogią poziciją. Nerekomenduojame plaukti prieš vėją, kadangi irklavimas taps sunkesnis ir galite greičiau nukristi nuo irklentės. Prieš vykdami irkluoti, pasidomėkite oro sąlygomis, kurias galite rasti internete arba savo išmaniajame įrenginyje.

Jei esate naujokas, tuomet siūlome atsigulti ant lentos , o tuomet irkluoti su savo rankomis, tarsi būtumėte ant banglentės. Jūsų dėmesys turi būti nukreiptas į priekį, o ne į žemę. Siūlome negalvoti apie kritimą į vandenį, nes tai pasunkins irklavimą. Jeigu neturite įrangos, tuomet galite atrasti irklenčių nuoma, kurioje galite išsinuomoti irklentę ir gauti tinkamų patarimų.

 

Parašykite komentarą