Kaip išsirinkti lovą – ekspertų patarimai

Kaip išsirinkti lovą – ekspertų patarimai

Lovos, kaip ir bet kurie kiti baldas namuose, yra labai individualus ir turi būti pritaikytas ja besinaudojančių žmonių ūgiui. Žinoma, sunku išsirinkti lovą, idealiai tinkančią kiekvienam šeimos nariui, tačiau yra viena universali taisyklė, kuri leis patogiai naudotis gaminiu. Geriau užsisakyti didžiausią lovą, kuri netrukdys judėti kambaryje, nei mažą.

Štai keletas paprastų nurodymų, kurių reikia laikytis renkantis lovos dydį

  • Produkto matmenys neturėtų varžyti jūsų miego metu.
  • Net ir viengulės lovos dydį reikėtų rinktis su parašte – ne 80, o pavyzdžiui 100 cm.
  • Viengulės lovos plotis vidutiniškai yra nuo 100 iki 150 centimetrų, todėl galite saugiai pasiimti 150.
  • Geriau pasiimti dvigules lovas, kurių plotis 180-200 cm, kurios užtikrins jums patogiausią miegą.

Renkantis lovos plotį, vadovaukitės ergonomikos taisykle – jei pusiau besiilsintis žmogus gali laisvai mesti rankas už galvos ir tuo pačiu nesukelti nepatogumų šalia gulinčiam žmogui, tai šis plotis. yra gana priimtina. Vienvietės lovos atveju gulinčiojo alkūnės neturėtų kabėti kraštuose, be to, šonuose turėtų būti šiek tiek daugiau vietos.

Kad lovos ilgis nesukeltų jums nepatogumų, geriausia lovą pirkti pagal užsakymą – taip gausite jums tinkamiausius išmatavimus. Standartinis ilgis – 190 centimetrų, tačiau to neužtenka visiems. Ekspertai rekomenduoja pirkti lovas 10-15 centimetrų didesnes nei jūsų ūgis.

Pasirinkite ergonomiškiausią formą

Šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė lovų tipų. Tačiau ar jie visi vienodai patogūs? Pabandykime tai išsiaiškinti.

Geriausia likti ant tradicinės stačiakampės lovos, kuri ne tik patogi naudoti, bet ir harmoningai dera prie interjero. Tuo pačiu metu egzotiškos formos (apvalios, širdies formos ar ovalios) ilgainiui sukels daug problemų – nuo ​​patalynės pasirinkimo iki patalpų valymo patogumo.

Atkreipkite dėmesį į lovos rėmo konstrukcijos kokybę

Bet kurios lovos pagrindas yra jos rėmas, o gaminio ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo jo surinkimo kokybės. Rėmas susideda iš šių pagrindinių elementų: atramos (su kojomis arba be jų), šoninės plokštės (šoninės plokštės), atlošas ir kojelė (pasirinktinai). Šiandien rinkoje yra du pagrindiniai rėmų tipai: su dviem atlošais ir šoniniais skydais, taip pat su keturiomis plokštėmis ir atlošais (pastarasis variantas yra ant kojų arba ant podiumo).

Tai, kiek ilgai tarnaus lova, tiesiogiai priklauso nuo medžiagų ir darbo kokybės. Kad išvengtumėte girgždėjimo ir konstrukcijos nestabilumo, rinkitės modelius, kurių rėmas pagamintas iš natūralaus medžio ir surinktas laikantis ergonomikos taisyklių. Lovos iš medienos plaušų ir medžio drožlių plokščių labai nerekomenduojamos, nes jos labai greitai pradeda girgždėti ir byrėti.

Lovos pagrindas yra svarbus

Kaip išsirinkti miegamajame lovą, kuri be priekaištų tarnautų ilgus metus? Atsakymas paprastas – pirkdami būtinai atkreipkite dėmesį į pagrindą. Gaminio naudojimo paprastumas apskritai priklauso nuo lovos pagrindo kokybės.

Paprastai visose šiuolaikinėse lovose naudojamas specialus dizainas su vadinamosiomis skersinėmis arba lanksčiomis juostomis kaip pagrindas, ant kurio yra miegamasis čiužinys. Prekyboje galite pamatyti lameles iš medžio ar plastiko, tačiau specialistai rekomenduoja medines lameles – jos yra patvarios ir gana lanksčios.

Kaip išsirinkti lovą su lentjuostėmis?

Kaip minėta aukščiau, lameles geriau rinktis iš medžio (beržo ar buko), nes plastikinės galimybės yra labai trumpalaikės. Kuo daugiau lentjuosčių jūsų lovos apačioje, tuo geriau. Mažiausias leistinas lentjuosčių skaičius viengulei lovai yra 15, o dvigulei – nuo 30 vnt. Šiuo atveju atstumas tarp lentjuosčių neturi viršyti vienos lamelės pločio.

Skirtingai nuo standžių ar minkštų metalinių grotelių ar lakštinių medžiagų pagrindų, lamelės yra praktiškiausias pasirinkimas su laisva ventiliacija. Jų patvarumas leis be problemų naudoti lovą 10 ar daugiau metų.

Miegamajam rinkitės lovą su atlošu

Apskritai, priimdami sprendimą dėl lovos atlošo ar galvūgalio poreikio, turite aiškiai suprasti, kur jis stovės. Jei lova bus arti sienos, tuomet galite išsiversti be galvūgalio. Visais kitais atvejais būtinas galvūgalis.

Lovos stilių derėtų derinti su interjeru

Šiandien klientams siūlomi tūkstančiai įvairių stilių lovų. O tai labai apsunkina pasirinkimą, nes ne taip paprasta suprasti, koks lovos stilius jums tinka.Dizaineriai rekomenduoja visų pirma atkreipti dėmesį į bendrą interjero stilių ir pasirinkti minkštus baldus pagal spalvas ir bendrą kambario stilių.

Keletas lovos pasirinkimo paslapčių, atsižvelgiant į jūsų kambario stilių:

  • Minimalistiniam ar aukštųjų technologijų stiliui tinkamas pasirinkimas būtų žemos lovos be kojų arba ant nedidelio podiumo.
  • Prie klasikinio, modernaus interjero stiliaus ar etno puikiai tiks lovos su odiniu galvūgaliu.

Šaltinis: baldaiska.lt

Parašykite komentarą